Тема: Київська Русь за часів князя Ярослава Мудрого
Мета: Ознайомлення учнів з умовами приходу до влади
Ярослава Мудрого, зі змінами, що відбулися в Київській державі за часів його
правління, даті оцінку діяльності князя для розвитку Давньоруської держави;
формувати вміння працювати самостійно з текстом, критично мислити, аналізувати,
висловлювати власну думку; виховувати почуття патріотизму, зацікавленість
історією власного народу.
Тип уроку: комбінований
Обладнання:
1. В.А.Смолій,
В.С.Степанков «Історія України підручник
для 7кл».
2. Атлас
«Історія України 7кл»
3. Ілюстрація
до теми
4. ІКТ
до теми
5. Вікіпедія
Хід уроку:
1. Мотивація
навчальної діяльності
Тема уроку записана на дошці. Учитель сприяє самостійному цілепокладанню учнів та ставить питання до теми:
1. Чому період правління Ярослава Мудрого називають: Розквіт Русі?
Тема уроку записана на дошці. Учитель сприяє самостійному цілепокладанню учнів та ставить питання до теми:
1. Чому період правління Ярослава Мудрого називають: Розквіт Русі?
2. Актуалізація
знань:
Запитання і завдання:
1. Які події передували приходу до влади князя Володимира?
2. Основні досягнення Володимира на княжому престолі?
3. Змієві Вали у Фастові. Повідомлення учениці Литвин.
Запитання і завдання:
1. Які події передували приходу до влади князя Володимира?
2. Основні досягнення Володимира на княжому престолі?
3. Змієві Вали у Фастові. Повідомлення учениці Литвин.
3. Вивчення
нового матеріалу:
1. Боротьба за владу. Прихід до влади Ярослава.
Вчитель пояснює розклад політичних сил та створює схему ситуації. Учні розбирають схему та працюють з картою.
Підсумок: Учні відповідають на питання: Чи легко дісталася Ярославу влада на Русі?
2. Внутрішня політика князя
Вчитель: Ярослав залишився в історії під ім`ям «Мудрий». Спробуємо це довести.
а. Розбудова Києва як європейської столиці. Презентація учениць Шешукової та Чумак.
б. Перший збірник законів: « Правда Ярослава». Презентація учениць Олексієнко та Дзюбок
в. Спроба створити самостійну церкву.
г. Перша бібліотека на Русі. Презентація учениць Кучеренко та Грищенко
Підсумок: Учні відповідають на питання: В чому проявилась мудрість князя?
3. Зовнішня політика
Вчитель: не тільки у внутрішній але і у зовнішній політиці проявилась мудрість Ярослава. Розберемо це працюючи в парах з підручником ст. 54 п. «Відносини з іншими державами» та картою атласу.
Підсумок: Як ви вважаєте: Яку політику вів князь по відношенню до племен та держав? Кого він бачив своїм головним ворогом?
4. Політичний портрет Ярослава Мудрого
Вчитель: Звернемося до першоджерела. Прочитайте документ «Політичний заповіт Ярослава Мудрого» на ст. 57 підручника, дайте відповідь на питання: До чого закликав князь Ярослав Мудрий своїх синів, чим це було викликано?
Вчитель пояснює зміст престолонаслідування Ярославичів за Заповітом.
Характеристика Ярослава мудрого як людини. Презентація учня: Сітько.
Вшанування пам`яті Ярослава Мудрого. Презентація учня: Ярощука.
1. Боротьба за владу. Прихід до влади Ярослава.
Вчитель пояснює розклад політичних сил та створює схему ситуації. Учні розбирають схему та працюють з картою.
Підсумок: Учні відповідають на питання: Чи легко дісталася Ярославу влада на Русі?
2. Внутрішня політика князя
Вчитель: Ярослав залишився в історії під ім`ям «Мудрий». Спробуємо це довести.
а. Розбудова Києва як європейської столиці. Презентація учениць Шешукової та Чумак.
б. Перший збірник законів: « Правда Ярослава». Презентація учениць Олексієнко та Дзюбок
в. Спроба створити самостійну церкву.
г. Перша бібліотека на Русі. Презентація учениць Кучеренко та Грищенко
Підсумок: Учні відповідають на питання: В чому проявилась мудрість князя?
3. Зовнішня політика
Вчитель: не тільки у внутрішній але і у зовнішній політиці проявилась мудрість Ярослава. Розберемо це працюючи в парах з підручником ст. 54 п. «Відносини з іншими державами» та картою атласу.
Підсумок: Як ви вважаєте: Яку політику вів князь по відношенню до племен та держав? Кого він бачив своїм головним ворогом?
4. Політичний портрет Ярослава Мудрого
Вчитель: Звернемося до першоджерела. Прочитайте документ «Політичний заповіт Ярослава Мудрого» на ст. 57 підручника, дайте відповідь на питання: До чого закликав князь Ярослав Мудрий своїх синів, чим це було викликано?
Вчитель пояснює зміст престолонаслідування Ярославичів за Заповітом.
Характеристика Ярослава мудрого як людини. Презентація учня: Сітько.
Вшанування пам`яті Ярослава Мудрого. Презентація учня: Ярощука.
4. Підсумок
уроку: Відповідаємо на питання поставлене на початку уроку: Чому період
правління Ярослава Мудрого називають: Розквіт Русі?
5. Домашнє
завдання: §8, В.А.Смолій, В.С.Степанков
«Історія України підручник для 7кл.» Запитання: ст. 56
6. Оцінювання
учнів.
Немає коментарів:
Дописати коментар