Про мене

Моє фото
Освіта - педагогічний інститут ім. М.Горького 1985 рік Вчитель історії, суспільствознавства, методист виховної роботи. Стаж роботи - 38 років Педагог. стаж - 32 років Вчитель вищої категорії спеціалізованої загальноосвітньої школи з вивченням іноземних мов № 4 міста Фастова з 1992 року.

Його книги актуальні й зараз

Микола Глухенький писав про Коліївщину. Зараз ми читаємо його книги з думкою про події на Донбасі і в Криму
Щороку 6 грудня громадський комітет “Пошук” імені М.Г.Глухенького організовує і проводить творчі зустрічі з видатними людьми: письменниками, поетами, музикантами, художниками, пе­дагогами, кінематографістами, військовими, істориками, журналістами. Мета цих зустрічей – пропагування життєвого і творчого шляху письменника, політичного в’язня, нашого земляка Миколи Глухенького.
6 грудня 2016 року Миколі Герасимовичу виповнилось би 87 років, але вже 24 роки його немає з нами. Світла йому пам’ять…
Шанувальники творчості Миколи Глухенького зібрались у спе­ці­алізованій загальноосвітній школі №4, де педагог і краєзнавець Алла Шкляр, яка на громадських за­садах керує шкільним музеєм письмен­ника, разом зі своїми учнями підготувала цікаву до­слідницьку театралізовану композицію, присвячену знаменитому земляку, автору історичних романів “Коліївщина” і “Колії”.
Історичні події ХVІІІ століття, висвітлені в цих творах, цікавлять і сьогоднішнього читача. Більше того – патріотична тема зараз актуальна як ніколи, як і тема ви­звольної боротьби за незалежність України і за недоторканність її кордонів. На цю тему дискутували присутні на творчій зустрічі завідуюча міською бібліотекою Юлія Зозуля, краєзнавець Володимир Дросенко, голова міськрайонного осередку Національної спілки краєзнавців України Тетяна Неліна, а також отаман старійшин Фастівського козацького куреня Василь Мазуренко, який козакам сотні імені Семена Палія Анатолію Савченку і Леоніду Жуку за багаторічну працю в товаристві козаків Фастівщини, пропагування національної культури і мови вручив козацькі ордени 4-го ступеня (“Віра”).
Письменник Микола Глухенький був козаком, і тому козацьку тему в його творчості можна назвати провідною. Те ж само можна сказати і про краєзнавця та письменника Євгена Букета, який презентував присутнім свою книгу про козацького полковника “Микита Швачка – фенікс українського духу”. Кращого знавця національного визвольного руху, названого істориками Коліївщиною, на теренах Київщини немає. Це вже друга книга, в якій Євген Букет докладно розповідає про запорожців, козацьких полковників, отаманів Коліївщини на Фастівщині. Першим було історичне дослідження про Івана Бондаренка.
Перегук Коліївщини із сучасними подіями на Донеччині, Луганщині і в Криму доводить, що патріотизм українців завжди викликав супротив у московитів. Втручання Росії призводить до руйнації українського державотворення. Книги Миколи Глухенького і Євгена Букета закликають українців до пильності і до творення своєї історії власними силами.
Заключним акордом зустрічі, якою вшановано світлу пам’ять Миколи Глухенького, було відвідування присутніми музею в шкільній бібліотеці. І знову згадувалося про те, що вже давно, за рішенням, прийнятим виконавчим комітетом міської ради ще 2000 року, створено проект пам’ят­ника нашому земляку-письменнику. Передбачалося, що бронзове погруддя буде встановлено на території четвертої школи. Скульптор виготовив гіпсову модель, але пам’ятника немає й донині…
Анатолій Древецький, директор Фастівської школи народної майстерності, Почесний громадянин міста Фастова, член Національної спілки художників України

http://peremoga-fastiv.com.ua/kultura/4641-jogo-knigi-aktualni-j-zaraz

Немає коментарів:

Дописати коментар