Про мене

Моє фото
Освіта - педагогічний інститут ім. М.Горького 1985 рік Вчитель історії, суспільствознавства, методист виховної роботи. Стаж роботи - 38 років Педагог. стаж - 32 років Вчитель вищої категорії спеціалізованої загальноосвітньої школи з вивченням іноземних мов № 4 міста Фастова з 1992 року.

У Фастові відзначили 85-річчя від дня народження письменника-фастівчанина Миколи Глухенького



У Фастові відзначили 85-річчя від дня народження письменника-фастівчанина Миколи Глухенького

16:5612.12.2014
Фото: fastiv-rada.gov.ua

Днями з нагоди святкування 85-річчя від дня народження письменника, політв’язня, фастівчанина, палкого патріота України Миколи Герасимовича Глухенького в ЗОШ №4 зібралися шанувальники його творчості.
Організаторами заходу стали громадський директор музею М.Г.Глухенького при ЗОШ І-ІІІ ст. №4, вчителька цієї школи А.К.Шкляр та голова громадської організації «Пошук», почесний громадянин міста, директор школи народної майстерності А.А.Древецький. Присутні змогли переглянути презентацію електронної версії музею Миколи Глухенького, з якою виступила завуч школи А.П.Машляківська.

Хоч експозиція в музеї займає лише одну стіну в шкільній бібліотеці, але це –повна розповідь про життя та діяльність нашого земляка, який заслуговує на ширше визнання, на популяризацію його життєвого та творчого шляху. 
Саме про це говорили у своїх виступах міський голова М.В.Нетяжук, заступник міського голови Ж.П.Швидка, директор Фастівського краєзнавчого музею Т.В.Неліна, директор Меморіального музею К.Стеценка Валентина Умрик, начальник відділу з питань внутрішньої політики та інформаційного забезпечення міської ради С.А.Янковська.  Всі вони пригадували той чи інший відрізок з життя письменника, який яскраво свідчив, що Микола Герасимович був справжнім патріотом України. 

Здавалося б початок його біографії  пророкував хлопцю світле майбуття. У 1948 році він на відмінно  закінчив середню школу № 19 (нині СЗОШ № 9) у місті Фастові, вступив до Київського державного університету ім. Т. Шевченка.  Та не судилося. За справедливі слова про важке життя українського народу в 1950 році юнак був заарештований і засуджений до 10 років ув'язнення. Лише після смерті Сталіна у 1953 році справу М. Глухенького було переглянуто, і в січні 1955 року його звільнили з таборів. Реабілітували ж письменника лише   через 33 роки - у 1988.

Український кінодраматург, фастівчанин В.В.Портяк, виступаючи, звернув увагу присутніх , що державність Україні дається немалою кров’ю, і свідченням цьому події сьогоднішні й тих страшних 50-их років. А ще він пригадав, що неодноразово вносилась пропозиція про перейменування однієї з існуючих або одну з нових вулиць міста іменем М.Г.Глухенького. Наразі це дуже актуально, особливо, коли врахувати, що фастівські вулиці інколи носять імена тих, хто катував справжніх українців. Продовжив цю тему голова громадської організації «Пошук» А.А.Древецький.
Цікавими були віршовані виступи учнів ЗОШ №4, які перемежовували слова присутніх.
Спогадами про окремі сторінки біографії письменника, власними віршами, написати які він надихнув, поділилися  член козацького куреня Українського козацтва М.Х.Марченко, настоятель греко-католицької церкви о.Віталій, Громадський директор музею М.Г.Глухенького при ЗОШ І-ІІІ ст. №4 А.К.Шкляр розповіла про те, що одна з учениць ЗОШ І-ІІІ ст. №4 підготувала на конкурс МАН свою роботу, присвячену репресованим письменникам, серед яких М.Г.Глухенький. А ще вона запросила всіх до музею М.Г.Глухенького,  де провела  пізнавальну екскурсію для всіх присутніх.
Цікаво було дізнатися, що в романі "Коліївщина", який побачив світ  у 1966 році,  письменник змальовує народне повстання гайдамаків саме у Фастові,  йдеться також про його ватажка Швачку. В 1968 році виходить  ще один роман на цю тему "Колії". В 1969 році видається третя книга М.Глухенького "Михайло Максимович" - біографічна повість про першого ректора Київського університету. Не відразу, та все ж Миколу Герасимовича було прийнято до Спілки письменників України.

Зі сльозами на очах Микола Герасимович привітав незалежність України. Незважаючи на важку недугу, став членом Товариства колишніх політв'язнів і репресованих, підтримував зв'язок з музеями, науковими інститутами. Тож пам’ятати про це й гордитися мають усі фастівчани, - звучало лейтмотивом з уст присутніх.

Немає коментарів:

Дописати коментар